westernové sedlá

27. července 2007 v 14:10 | Dominika |  Western

Reiningové sedlo

Reiningové saddle - sample
Reiningové sedlo je nejvhodnější pro trénink westernových koní. Toto sedlo je co možná nejvíce kontaktní, tak aby jezdec mohl pohodlně ovládat koně. Reiningové sedlo se výborně hodí i pro rekreační ježdění.

All aroundová sedla

All around saddle - sample
All around sedla jsou všestranná sedla jak pro sportovní použití pro technické disciplíny, tak pro rekreační vyjížďky. Tato sedla umožňují jezdci pevný a pohodlný sed.

Ropingová sedla

Ropingové saddle - sample
Ropingové sedlo je klasické pracovní sedlo určené k lasování a svou konstrukcí je ze všech westernových sedel nejpevnější a také nejtěžší. Výborně vyhovuje dlouhodobé denní práci na koni.

Old timer sedla

Old timer saddle - sample
Old timer sedla jsou sedla starých časů. Jsou to repliky historických sedel používaných ve zlatých časech divokého západu. Jsou výborná pro rekreační vyjížďky i pro pracovní použití.

Barrelová sedla

Barrel saddle - sample
Barrelová sedla jsou určena pro rychlostní závody, jsou to nejlehčí westernová sedla. Umožňují pevnou oporu v přední rozsoše i pro záda jezdce. Jsou výborně použitelná i pro rekreační ježdění.

Cuttingová sedla

Cuttingové saddle - sample
Cuttingová sedla jsou pracovní ranchovní sedla určená především k práci s dobytkem. Tato sedla poskytují jezdci velký prostor pro pohyb v sedle a pevné držení nohou ve třmenech.

Trailová sedla

Trail saddle - sample
Jsou vzhledem často na hranici westernových a klasických(anglických)sedel. Tyto sedla jsou vždy velmi polstrovaná a opatřená všemožnými očky a úchyty na přivazování tábornické výbavy. Nesou název trailová protože se používají na několika denní turistiku. Hlavním požadavkem na trailové sedlo je pohodlnost pro jezdce, nízká váha a jednoduchost konstrukce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 eva eva | 29. července 2007 v 13:25 | Reagovat

mas moc fajn blog

2 Dominika Dominika | 30. července 2007 v 22:32 | Reagovat

dakuejm

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama