Červenec 2007

Bleskovka č.2

31. července 2007 v 15:18 | Dominika |  Bleskovky
A máme tu dalšiu bleskovku....v poradí už druhu.....
takže napíšte mi prirovnanie ku konikom...chapete ma??napr že
" kon-nauslachtilejšie zviera s nenormálnou energiou krásou a uzasnou schopnostou milovat cloveka"
toto bol moj výtvor a čakám na vaše úžasne prirovnania...tak sa dajte do toho
....zapojte rozum lásku ku konom a pííšte pííšte až vás ruka bude boliet...
Odmeníme najkrajšíe 3..tak sa snááážteeeee

Všetkým držim prsty
Majte sa
vasa dominika

Chudaci zvieratka

31. července 2007 v 15:03 Testovanie na zvieratach

Prosím, pomozte !!!!!!!!!!!!!!!!!

Pokaždé když v televizi uvidíte novou reklamu na MAX FACTOR uvědomte si KOLIK ZVÍŘAT ZEMŘELO kvůli jendomu drahýmu výrobku!!!!!

Zvířata prožívají při testování daného výrobku nepředstavitelnou bolest a mohou i umřít...

Nekupujte si MF a napište jim svůj nesouhlas!!

JESTLI MÁTE BLOG, ZKOPÍRUJTE TENTO ČLÁNEK A DEJTE HO NA SVŮJ BLOG! BOJUJTE ZA TATO BEZMOCNÁ ŽIVÁ TVOŘENÍ!!!! ROZŠIŘTE TENTO ČLÁNEK!
tak aspoň vidíte co se zvířatům chudákům děje dejte si to na svůj blog přesně jak se to tu píše!!!nedopusťme aby chudáci zvířata takhle umírali!!!!člověk je největší pohromou co kdy země viděla!!!ničíme vš na co příjdem tak se nad tím zamyslete!!!pište své názory sdo komentářů

Prosiim

27. července 2007 v 23:44 | Dominika
Ahojte vsetci!!§
chcela by som vas poprosit ze ked navštívite moj blog zanechajte komentik
........prosiim neviete aku strasnu radost mi to robi ked si mozem precitat komentare od vas
....a vidiet ze navsevujete moju webku
fakt stačí par slov,hodnotenie,
čo sa vam pači,
čo nepáči,č
oby ste tu chceli mat..
fakt dakujem za pochopenie
majte sa kráásne

westernové sedlá

27. července 2007 v 14:10 | Dominika |  Western

Reiningové sedlo

Reiningové saddle - sample
Reiningové sedlo je nejvhodnější pro trénink westernových koní. Toto sedlo je co možná nejvíce kontaktní, tak aby jezdec mohl pohodlně ovládat koně. Reiningové sedlo se výborně hodí i pro rekreační ježdění.

All aroundová sedla

All around saddle - sample
All around sedla jsou všestranná sedla jak pro sportovní použití pro technické disciplíny, tak pro rekreační vyjížďky. Tato sedla umožňují jezdci pevný a pohodlný sed.

Ropingová sedla

Ropingové saddle - sample
Ropingové sedlo je klasické pracovní sedlo určené k lasování a svou konstrukcí je ze všech westernových sedel nejpevnější a také nejtěžší. Výborně vyhovuje dlouhodobé denní práci na koni.

Old timer sedla

Old timer saddle - sample
Old timer sedla jsou sedla starých časů. Jsou to repliky historických sedel používaných ve zlatých časech divokého západu. Jsou výborná pro rekreační vyjížďky i pro pracovní použití.

Barrelová sedla

Barrel saddle - sample
Barrelová sedla jsou určena pro rychlostní závody, jsou to nejlehčí westernová sedla. Umožňují pevnou oporu v přední rozsoše i pro záda jezdce. Jsou výborně použitelná i pro rekreační ježdění.

Cuttingová sedla

Cuttingové saddle - sample
Cuttingová sedla jsou pracovní ranchovní sedla určená především k práci s dobytkem. Tato sedla poskytují jezdci velký prostor pro pohyb v sedle a pevné držení nohou ve třmenech.

Trailová sedla

Trail saddle - sample
Jsou vzhledem často na hranici westernových a klasických(anglických)sedel. Tyto sedla jsou vždy velmi polstrovaná a opatřená všemožnými očky a úchyty na přivazování tábornické výbavy. Nesou název trailová protože se používají na několika denní turistiku. Hlavním požadavkem na trailové sedlo je pohodlnost pro jezdce, nízká váha a jednoduchost konstrukce.

Westernové disciplíny

27. července 2007 v 14:07 | Dominika |  Western
REINING
Reiningové úlohy mají odstupňovanou obtížnost: začínající, lehký a těžký reinIng. Všechny úlohy v podstatě zahrnují stejné prvky: kruhy (hodnotí se dobře patrný rozdíl mezi velikostí a rychlostí projížděných kruhů a jejich pravidelnost), přeskok - změna cvalové nohy (u lehkého reiningu s přechodem do klusu, u těžkého reiningu letmý přeskok), sliding stop (zastavení ze cvalu, při němž kůň podsadí zadní nohy, sníží záď a sklouzne zadkem do zastavení, zatímco přední nohy doklusávají), spin (obrat či několik obratů o 360° kolem vnitřní zadní nohy), roll back (obrat o 180° kolem zádi, jenž následuje okamžitě po zastavení), couvání (rovné, plynulé, ochotné a na předepsanou vzdálenost).

Při hodnocení reiningu je základem 70 bodů, k nimž se přičítají body za dobré provedení nebo se za provedení chybné odčítají.
WESTERN PLEASURE
Tato disciplína je v kvalitním provedení dost náročná. Dvojice postupně absolvuje po obvodu kolbiště všechny tři chody: krok, klus a cval oběma směry podle pokynů rozhodčího. Klus a cval jsou proti klasickému anglickému ježdění velmi pomalé, ale toto zpomalení musí vycházet ze správného podsazení zadních nohou. Otěže jsou volné a přilnutí téměř neznatelné, nadměrné používání otěží je penalizováno. Dvojice musí působit dojmem naprosté uvolněnosti a pohody. Rozhodčí hodnotí reakce koně na pobídky, čistotu chodů, výraz koně, nesení krku a hlavy atd. a stanovuje pořadí dle vlastního uvážení, soutěž se tedy neboduje. Rozhodčí mimo to může od soutěžících vyžadovat pro přesné stanovení pořadí přídavné úlohy (prodloužený klus, couvání apod.)
WESTERN RIDING
Pro tuto soutěž existují dvě úlohy, přičemž obě mají společné prvky: práce ve všech chodech, couvání, překonání jednoduché překážky a několik letmých přeskoků. Právě přeskoky jsou klíčovými body úlohy, protože se hodnotí jejich čistota a přesnost provedení, stejně jako plynulost a klidné provedení celé úlohy, kdy kůň ochotně reaguje na pobídky jezdce. Dvojice je hodnocena podle stupnice 0-100 bodů, kde 70 je považováno za průměrný výkon.
TRAIL
Simuluje překonávání překážek, s nimiž se kůň setkává při práci na ranči. Dráhu trailu určuje rozhodčí. Plánek zahrnující překážky, způsob jejich překonání a chody musí dát k dispozici alespoň 1 hodinu před zahájením soutěže.

Trail tvoří celkem 6 překážek, z nichž 3 jsou povinné (průchod brankou, překonání řady kavalet, couvání) a volitelné (např. vodní příkop, přenášení předmětu, chůze přes houpačku, ustupování na holeň nad kavaletou atd.)
Nejlépe jsou hodnoceni koně, kteří si překonání překážky řeší sami, bez nebo jen s minimálními pobídkami jezdce.
HALTER
Předvádění koní na ohlávce. Posuzuje se především exteriér koně s přihlédnutím na chovatelské hledisko u jednotlivých plemen westernových koní. U nás se zatím tato soutěž nevypisuje. Na našich kolbištích ji nalezneme v trochu jiné podobě jako showmanship at halter. Jde o soutěž pro děti a mládež, při níž je hodnocen vodič a jeho schopnosti koně zvládnout a spárvně předvést.
CUTTING
Nejvíce připomíná práci honáků na ranči. Důležitou rekvizitou této soutěže je stádo dobytka, z něhož musí kůň oddělit jeden kus a zabránit mu v návratu ke stádu. Kůň je tady skutečně tím důležitějším v páru, protože veškerou práci dělá sám, jezdec je za výraznější pobídky penalizován. Časový limit je 2,5 minuty.
WORKING COW HORSE
Je další disciplínou založenou na práci s dobytkem. Oproti cuttingu zde kůň pracuje s jedním kusem. Musí jej udržet na jednom místě, musí jej dvakrát hnát po dlouhé stěně kolbiště, přičemž pravidla předepisují alespoň dvakrát změnit směr. Následuje vyvedení dobytčete na kruh ve středu a uzavření velkého kruhu ve cvalu v každém směru. Toto vše musí kůň s jezdcem zvládnout za 2 minuty. Soutěž má ještě druhou část - drezúrní. Rozhodčí vybere jednu ze tří reiningových úloh. Při shodném výsledku rozhoduje lepší výkon z první části.
TEAM PENNING
Podstatou soutěže je, aby členové družstva v časovém limitu 2,5 minuty ze stáda dobytka oddělili 3 kusy a zahnali je do malé ohrádky uvnitř kolbiště. To vše je ztíženo tím, že oddělené kusy musí mít stejná čísla nebo značky shodné barvy. Pokud tomu tak není, zůstává tým bez hodnocení.
BARREL RACING
Je to rychlostní disciplína. Vítězem se stává ten, kdo v nejkratším čase projede vymezenou dráhu. Ta je určena třemi barely umístěnými v rozích rovnostranného trojúhleníku. Jezdec s koněm musí každý barel objet a uzavřít kolem kruh, přičemž nesmí barel porazit.
Sražení znamená penalizaci 5 trestných vteřin. Barrel racing je zároveň rodeovou disciplínou.
POLE BANDING
Druhá z rychlostních disciplín, technicky náročnější. Její dráhu tvoří šest tyčí. Dvojice po projetí startovní čáry cválá k poslední z nich, objede ji a potom projede mezi tyčemi tam a zpět jako ve slalomu. Po objetí poslední tyče se vrací přímo do cíle. Každé poražení tyče je penalizováno pěti trestnými vteřinami.
Pole bending je zároveň i rodeovou disciplínou.

Daj na blog

27. července 2007 v 14:01 | Dominika |  Zabava
*PEGGY
*Terka(Konítschek)
*jana/dogcat
*kiks/tintulka
*PEGGY
* Adrnda (beau-chevale)
*Dominika

Diplomy za bleskovku č.1

26. července 2007 v 10:35 | Dominika |  Bleskovky
Taaaaak a máme tu diplomčeky.....všetkým vitazom gratulujem k výhre a tým ktorý nevyhrali prajem aby ta dalšia bleskovka vyšla....hlavne vám dakujem že ste sa vobec zučastnili lebo vy dobre viete že "NIEJE DOLEZITE VYHRAT ALE ZUCASTNIT SA"
a prosím hlasujte v ankete

Bleskovka č.1

24. července 2007 v 11:07 | Dominika |  Bleskovky
A je tu moja uuuuplne prva bleskovka :
1.Aké plemeno kona je na obrázku?
2.Jazdíš?ak áno tak aký štýl?
3.Co chceš na Diplom
4.Co by si chcel/a aby pribudlo na mojom blogu?

Tak a odpoede píšte do kmentára k tomuto článku
Vyhrávaju prvý 3
Vela štastia s pozdravom Dominika

Cawello

23. července 2007 v 23:04 | Dominika
Cawte všetci na jednej webke som našla pekne icony tak vám každý den jednu dám na moj blog.
..su fakt pekne...
sú tam aj konské aj zvieracie proste všetky možné kategorie
..a jednu tu máte ---.....

Slimáčik

21. července 2007 v 22:50 | Dominika
I'm Not Slow, I'm Slimy
Zkopírujte si tohoto šnečka na svůj blog, aby si mohl utvořit dominantní místo ve světě a mohl se stát slavným a uznávaným ;-)
Pokud jste se rozhodli našeho šneka podporovat, připojte svůj podpis :
Makymarky, Satine, Klárka, Blacherry, Domushka,MuMiNkaa,aQwarEllKa , ToFFi*,Kofík,Kátě,DomulQa, Hornet, Katche,Dominika

sprateleny blog s lili

21. července 2007 v 22:31
a je tu dalsi spraietelny blog ..tentokrat s blogerkou lily ktora ma super blog ceknite TU

Vyhodnotenie blogu Ninky

19. července 2007 v 10:54 Vyhodnotenie blogov
Diplomček za spraietelený blog s Ninkou - je fakt pekný velmi sa mi páči pozrite sa na nho práve TU

Diplomček za bleskovku

17. července 2007 v 19:04 Moje Výhry
A tu je další diplomček za vyhratú bleskovku

CAWTEEEEE

17. července 2007 v 15:40
Cawte všetci.
tak čo ako prázdninujete??ja celkom dobré len bez koni je to také oničom ...musím si pohladať nejaký iný jazdecký klub lebo to čo sa stalo bolo veľli škardé od majiteľa ale nerozoberajme to.
Slniečko nám krásne svietijednak wolę dzień :P je to úžasné že konečne je teplo akurát že práve dnes nemožem isť na kupčo lebo som sa spálila ....ale to nevadí vyliečim sa a zase pojdem.
Mám na vás malú prosbu: neviete náhodou či film FLICKA už bol v kinách???lebo to chcem vidiet a nemám o tom žiadne informácie veľmi by ste mi pomohli .
Tak vám zatial dakujem za všetko .že navštevujete túto webku atd.
majte sa
prajem krásne prázdniny prežité pri konoch alebo bez koní

Dalšia krásna basen od Katche

17. července 2007 v 15:23 Zabava
Sen
Tam, kde koně vidím se pást,
budu na papír otázky klást,
jak mohla bych na nich jet,
krásnou krajinou vpřed?
Jak mohla bych u jejich boxu stát,
doširoka se smát
a vlastního koně si přát?

Každý má svůj se - to vím,
nikdo vzdát se jich nebude chtít,
dokud jiný nepřijde,
a tento navždy nezmizí.
Jen koně si navždy budu přát
a budu se u jejich boxu toužit smát.

Koně cválají po lukách
a holky koukají po klukách.
Jen já dál sním
a vlastního koně chci mít,
když večer jdu spát,
nechám si o těchto tvorech zdát.
Ve svých snech,
cítím koňský dech.


Užasné Katche máš talent

Krásna básen

17. července 2007 v 15:18 Zabava
Koně
Kůň, krásný to tvor,
je můj záchraný vor,
že vždy, když mám strach,
s ním se přestanu bát.

Kůň svýma očima,
všechnu lásku rozhýbá,
tam kde je,
cítím se skvěle.

Pohled na svět, ze hřbetu koně,
je nejhezčí na světě,
přála bych všem,
onen nádherný den,
kdy prvně se usadí,
v měkkém sedle.

Básen od Katche je fakt nádherná

Krasny citat

17. července 2007 v 15:12 Citaty
Kůň cválá svými plícemi, Vytrvaá svým srdcem a Vítězství svým charakterem.


Vyhodnotenie blogu zuy

17. července 2007 v 14:32 Vyhodnotenie blogov
www.zuy-konepony.blog.cz

jaaa

16. července 2007 v 22:17 My Life
no tak pridam vam aj moju fotku aby ste vedeli ako vyzera ta ktora robi tento blog
tak toto som ja